O nás

Psal se rok 1991 a po fotbalovém zápase mužstva ORION Praha jsme diskutovali co příští rok v létě budeme dělat a kam pojedou děti na tábor. Kamarád Olda nadnesl, že se jim v Bumbácově údolí na Bílinském potoce u Koloměřic uvolnil 1. prázdninový turnus a zda nechceme založit vlastní tábor. Slovo dalo slovo oslovili jsme další kamarády a začali obsazovat dle „odbornosti“ jednotlivé pozice ve vedení tábora. Prvním hlavním vedoucím byl Kuba, kuchař Petr, zdravotnice Míša a na pozicích prvních vedoucích oddílů byli Pepíno, Pája, Pavel, Zdeněk, Majda a Petr.

A tak 1. 7. 1992 jsme u našeho prvního slavnostního ohně založili tradici ORIONSKÝCH táborů, která trvá dodnes. Nejvíce nás těší, že Ti co začínali jako děti, v současné době táhnou tábory Orionu jako vedoucí např. Péťa a Johny. Tábory jsme vždy vedli k přírodě, sportu, hrám a hlavně k zálesáckým dovednostem. První roky jsme jezdili na tři týdny, tak jsme si mohli dovolit i jeden týden vyjet na vodu, sjížděli jsme Lužnici a byly to krásné časy.

V r. 2002 po povodních jsme opustili Jižní Čechy a putovali jsme s našimi dětskými tábory po Čechách, krásné zážitky máme z Eustachu, Hraběšína, Černovic a Rabštejnské Lhoty. Každé místo mělo svoje kouzlo, ale stále nás to táhlo k Lužnici, kde jsme byli nejdéle a prožili tam nejkrásnější chvíle letních prázdnin.

Až v r. 2016 jsme si pořídili vlastní osadu (jen 3 km od původní osady na Bílinském potoce) a nazvali jsme jí Kemp Orion, sem jezdíme celoročně na různé akce a setkáváme se zde s kamarády, kteří jezdili dříve jako děti, praktikanti nebo vedoucí.

Nelze zapomenout i na naše zimní a podzimní akce na horách, nejvíce jsme jezdili do Příchovic a Dolců u Trutnova.

Závěrem je potřeba poděkovat všem, kteří se dnes už desítky let o děti na Orionských táborech starali: Kuba, Markéta, Pavel, Pepíno, Majda, Pája, Miša, Jana, Kraken, Kačka, Mína, Cinda, Pipča, Jiťa, Pavlí, Evik, Júlie, Fanda, Vosi, Johny, Péťa, Míra, Čert, Jindra, Mársi a desítky dalších kamarádů.

autor: Pája