Základní informace

LT Orion 2021


Popis

Tábořiště je umístěno na břehu řeky Lužnice nedaleko jihočeského města Bechyně. Děti jsou ubytovány ve stanech s podsadou a dřevěných chatičkách. K tábořišti přináleží volejbalové hřiště, bazén a upravený vstup do řeky. Dále máme k dispozici prostornou jídelnu a velké ohniště s posezením, kde se v souladu s myšlenkami lesní moudrosti scházíme u slavnostních ohňů. 

Program

Pro děti je připraven bohatý program. Před příjezdem na tábor jsou rozděleny do smíšených oddílů napříč věkem. Každý oddíl má svého oddílové vedoucího a praktikanta, kteří se po dobu tábora stávají svým svěřencům opatrovníky, kamarády a pomocníky.

Oddíly proti sobě soutěží v celotáborové hře, která je každý rok připravena na jiné téma. Děti také zápolí ve sportovních hrách, chodí na výlety do přírody a přespávají v lese. 

Stravování

Pro děti je připravené 5x denně jídlo. Stravu připravuje zkušený personál s důrazem na vyváženost stravy. K snídani děti dostávají většinou různé druhy pomazánek a pečiva, na závěr dne teplá večeře. Při dopolední nebo odpolední svačině dostávají děti většinou různé druhy ovoce, jogurty nebo sladké pečivo. Děti nejsou ve velikostech porcí nijak omezovány. Pitný režim je zajištěn po celý den nádobami s čajem nebo šťávou a je vedoucími důsledně kontrolován. Na našem táboře je zvykem, že děti myjí nádobí v případě, že mají službu, tedy zhruba 3-4x za tábor. Služba však u nás není za trest, nýbrž je to čest, neboť se k ní váže právo svolávat nástupy a vztyčovat táborovou vlajku.

Doprava

Pokud to skladba táborníků umožňuje, rádi využíváme dopravu vlakem zakončenou krásnou procházkou po břehu Lužnice do tábořiště. Dopravu zavazadel zajišťuje doprovodné vozidlo. Individuální doprava je možná po předchozí domluvě.